دومین جایزه مسئولیت اجتماعی
CSRAWARD.IR

csr سی اس آر

درمراسم دومین جایزه مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی ایران تاکید شد:
بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان

نقش مسئولیت اجتماعی دربنگاه های اقتصادی همواره ازجمله مهم ترین مسائل مهم بوده است که متاسفانه درایران این موضوع  طی سالهای گذشته به طور کامل فراموش شده بود.
به جرات می توان به این نکته مهم اشاره کرد که درجهان امروزبرای دست یابی به رضایت و وفاداری مشتریان نسبت به یک بنگاه اقتصادی باید رعایت اصول اخلاقی توام با حفظ مسئولیت اجتماعی باشد که با وقوع چنین اتفاقی یک بنگاه اقتصادی می تواند به توسعه بازارامیدوارباشد.

نقش مسئولیت اجتماعی دربنگاه های اقتصادی همواره ازجمله مهم ترین مسائل مهم بوده است که متاسفانه درایران این موضوع  طی سالهای گذشته به طور کامل فراموش شده بود.
به جرات می توان به این نکته مهم اشاره کرد که درجهان امروزبرای دست یابی به رضایت و وفاداری مشتریان نسبت به یک بنگاه اقتصادی باید رعایت اصول اخلاقی توام با حفظ مسئولیت اجتماعی باشد که با وقوع چنین اتفاقی یک بنگاه اقتصادی می تواند به توسعه بازارامیدوارباشد.
پس ازبرگزاری نخستین دوره جایزه ملی مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی دراردیبهشت ماه سال 1396، دردوم مرداد ماه سال جاری در مرکز همایش های بین المللی صدا وسیما شاهد برگزاری دومین دوره این رویداد توسط دبیرخانه دائمی جایزه مسئولیت اجتماعی شرکتی توسط شرکت همراه مدیریت آرمانی ( هم آ) و شرکت هم آورد بودیم.
از نکات برجسته  دومین دوره جایزه ملی مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی ایران حضور دکتر مارتین نئوریتر(نماینده شبکه مسئولیت اجتماعی اتحادیه اروپا) و دکتر پارکس(نماینده یونیسف درایران) در این همایش مهم بود.
حضور سفیران و نمایندگان کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی، عباس آخوندی وزیر راه وشهرسازی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی؛ امیر خجسته،علیرضا محجوب و پروانه مافی اهمیت این رویداد را دو چندان نمود.
سخنرانی یحیی آل اسحاق رئیس اتاق مشترک ایران و عراق به عنوان پارلمان بخش خصوصی و فاطمه دانشور عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران به عنوان رئیس رویداد و محمد رضا سبز علیپور رییس مرکز تجارت جهانی ایران،نشان دهنده توجه بیش از پیش به موضوع مسئولیت اجتماعی شرکتی می باشد.
به طورقطع برگزاری دومین جایزه ملی مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی ایران شاهد تحولات چشمگیری به منظوراجرای الزامات اجتماعی دراقتصاد ایران دارد.
در دومین دوره جایزه مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی ایران شرکت های زیر پس بررسی های لازم توسط کمیته داوران حائز عنوان گردیدند:
رتبه طلایی در توجه به حقوق ذینفعان در مجموعه روابط بین مدیران و سهام داران؛ شفافیت و پاسخگویی هیئت مدیره و ایجاد فرایندهای مسئولانه، به شرکت      مخابرات ایران، رتبه برنز محیط زیست در راستای روش های خلاقانه و بهینه سازی استفاده از منابع و ارائه راهکار و برنامه کاهش آب زیر سطحی و مصرفی، به ذوب آهن اصفهان،رتبه نقره ای محیط زیست در راستای حمایت از گونه های زیستی و اجرای الزامات فراتر از استانداردها و حفاظت محیط زیست،همکاری و مشارکت با سازمان های مردم نهاد به پتروشیمی نوری،رتبه طلایی محیط زیست در راستای اثرات مخرب زیست محیطی،حفظ منابع و زمین برای آیندگان و پایداری زیستی، به  گاز استان گیلان و گاز استان هرمزگان،رتبه برنز حوزه کارکنان ایجاد فضای سازمانی در رویه های مسئولانه و ایجاد تعادل بین کار و زندگی به سرمایه گذاری دارویی تامین،رتبه طلایی حوزه کارکنان ترویج ارزش های مسئولیت اجتماعی،حفظ انگیزه و بهبود کیفیت کاری کارکنان در راستای تولید محصول کیفی به سیمان کرمان،رتبه نقراه ای حوزه کارکنان در فرهنگ سازی و مشارکت کارکنان جهت نهادینه نمودن مسئولیت اجتماعی به پودر شیر مشهد،رتبه برنز حوزه جامعه با ایجاد اثرات مثبت در حفظ ارزش های میراث فرهنگی و ملی و ایجاد ارزش مشترک به بانک ملی،رتبه طلایی حوزه جامعه مسئولیت اجتماعی خلاقانه با تمرکز بر فعالیت های اجتماعی در راستای بهبود وضعیت جامعه محلی به نستله رسید.
و در رده بندی نهایی؛ رتبه برنز بهترین عملکرد کسب و کار مسئولانه،بهبود و توسعه پایدار به پالایشگاه تبریز،رتبه نقره ای بهترین عملکرد کسب و کار مسئولانه،بهبود و توسعه پایدار مشترکا به فولاد امیر کبیر کاشان و اروند پیشرو و رتبه طلایی این حوزه به پالایشگاه شهید هاشمی نژاد تعلق یافت.
بهترین کمپین مسئولانه با انتخاب و رای سازمان های مردم نهاد و مردم به بانک ملی و غرفه برتر مسئولانه در روز رویداد با رای حضار به فولاد امیر کبیر کاشان اهدا شد.
شرکت های دیگر حاضر نیز با اهدای مدال اهتمام توسط وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان مجلس تقدیر شدند.

ارتباط با ما

دبیرخانه دائمی : تهران، میدان ونک، چهارراه جهان کودک،
برج امیر پرویز، طبقه 7 ، واحد 72
تلفن:88206711-021


دبیرخانه اجرایی : تهران، خیابان بهشتی، ابتدای خیابان صابونچی,
پلاک 3 , طبقه 4 شرقی ( شرکت هم آورد)

 

Template Design:Dima Group