دومین جایزه مسئولیت اجتماعی
CSRAWARD.IR

csr سی اس آر

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان

.

به نام خدا

هر چند این مفهوم امروزین و نوین " مسئولیت اجتماعی شرکتی" در ایران به صورت جدی برای بنگاه­های اقتصادی تبیین نشده، اما این مفهوم برای بنگاه­های ایرانی در غالب مفاهیمی چون وقف ، وام­های قرض الحسنه ، نقش پدر سالاری صاحبان سرمایه و کمک­ های خیریه به صورت فردی و بر پایه ارزش های اخلاقی و عرفی از گذشته وجود داشته است. در آن سو واژه مسئولیت اجتماعی شرکتی در بین شرکتهای جهان به جزء جدا ناشدنی کسب و کارها تبدیل شده است.

میان بسیاری از کارشناسان و عموم مردم تعریف حداقلی از مفهوم مسئولیت اجتماعی شرکتی و اخلاق کسب و کار وجود دارد و همین بس که شرکت یا سازمان دروغ نگوید و اختلاس نکند ، از رشوه استفاده نکند و به خیریه ها کمک کند ، آن سازمان به اخلاق پایبند بوده است . ولی این در حالی است که در دنیا و ادبیات اخلاق کسب و کار مفهوم و گستره آن بسیار متفاوت است.

حاکمیت رفتار اخلاقی در هیئت مدیره ، رعایت اصول اخلاقی در برابر کارکنان ، در برابر حقوق محیط زیست ، در برابر رسانه ها و ذی نفعان بیرونی شرکت ، در برابر  زنجیره تامین و پیمانکاران ، در برابر مشتریان و مصرف کنندگان و نوع سرمایه گذاری بنگاه و موارد بسیاری دیگر گستره مفهومی مسئولیت اجتماعی شرکتی را شکل می دهد.

از سوی دیگر در دو سال اخیر رشد علاقه و انتخاب مدیران ایرانی نسبت به مسئولیت اجتماعی شرکتی موجب ایجاد موجی مثبت در میان کسب و کارها گردیده است. اما نباید فراموش کرد عدم بکار گیری صحیح و مطلوب این مفهوم در کسب و کار و هم راستا نبودن آن با استراتژیهای بنگاه می تواند موجب خروج بنگاه از هدفگذاری درست و مسئولانه شود و پیاده سازی اصولی آن خوش نامی ، اعتماد ذینفعان ، بهره وری نیروی انسانی ، تخصیص بجای منابع مالی ،توسعه بازار و مواردی دیگر را برای سازمان به همراه خواهد داشت.لذا جهت ارزیابی بلوغ مسئولیت اجتماعی شرکت ها و جلوگیری از لوح و تندیس فروشی در این حوزه ،جایزه مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی تعریف و در سال گذشته جایزه نخستین با حضور قاطع سازمان های دولتی و خصوصی بر گزار گردید.

و اینک دبیرخانه دومین جایزه مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی با حمایت دست اندرکاران این حوزه فعالیت خود را برای برگزاری هر چه با شکوهتر این رویداد آغاز نمود.لذا از شرکت های خصوصی دعوت به عمل می آید با حضور خود در دومین جایزه مسئولیت اجتماعی موجب ترویج،توسعه و رشد این مفهوم در کشور را فراهم بیاورند.

فاطمه دانشور

رئیس همایش

 

ارتباط با ما

دبیرخانه دائمی : تهران، میدان ونک، چهارراه جهان کودک،
برج امیر پرویز، طبقه 7 ، واحد 72
تلفن:88206711-021


دبیرخانه اجرایی : تهران، خیابان بهشتی، ابتدای خیابان صابونچی,
پلاک 3 , طبقه 4 شرقی ( شرکت هم آورد)

 

Template Design:Dima Group